Turkish National Agency KA107 Results

2018 Yılı Teklif Çağrısı Erasmus+ Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Başvuru Sonuçları

Değerli Başvuru Sahipleri,

2018 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği – Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Başkanlığımıza sunulan 86 proje teklifinin tamamı uygunluk değerlendirmesini geçerek içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir.

2018 yılında Başkanlığımız tarafından hibe sağlanacak olan Program Ülkeleri ile Ortak Ülkeler arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği  projeleri, içerik değerlendirmesinde aldıkları puanlara, 2018 yılı Teklif Çağrısına ve 2018 Program Kılavuzunda belirtilen yöntem ve ölçütlere uygun olarak belirlenmiştir.

Programa gösterilen yoğun talebe karşılık, bütçe imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle projelerin tamamının desteklenmesi mümkün olamamıştır.

Proje sonuçlarına ilişkin bildirimler, önümüzdeki günlerde başvuru sahibi kurumlara gönderilecektir. Bunun yanı sıra proje teklifleri başarılı bulunan kurumlar ile proje uygulama ve mali yönetim konularında yapılacak olan Proje Başlangıç Toplantısının yer ve tarihi bilahare bildirilecektir.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı olarak Erasmus+ Yükseköğretim Programına gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, bu vesile ile başarılı projeleri kutlar, hibe desteği alamayan kurumlarımızın yeni dönemde yeni projelerini bekleriz.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Skip to toolbar